byserdar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

byserdar

GÜZEL VE EN GÜZEL PAYLAŞIMIN ADR€Sİ

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Hamile Eşini Öldüren Katile Tahrik İndirimi!

YazarMesaj
byserdar
Admin

Hamile Eşini Öldüren Katile Tahrik İndirimi! Empty
MesajKonu: Hamile Eşini Öldüren Katile Tahrik İndirimi!   Hamile Eşini Öldüren Katile Tahrik İndirimi! Icon_minitimeÇarş. Ağus. 29, 2007 11:45 am

İlişki sırasında isteksiz diye hamile eşini öldürdü, tahliye edild

Diyarbakır'da ilişki sırasında isteksiz davranan 3 aylık hamile eşi Altun Demir’i boğarak öldürdükten sonra cesedini önce evin kömürlüğünde gizleyen, ardından Dicle Nehri’ne atan Şirin Demir’in, “Cesedi kardeşimin motos1kletiyle götürüp attık” şeklindeki ifadesi üzerine tutuklanan Sertip Demir, ağabeyinin kullandığı uyuşturucu nedeniyle hayal görmüş olabileceğini söyleyince tahliye edildi. Sertip Demir, “Benim motos1kletim yok” dedi.

Diyarbakır’da 8 ay önce 24 yaşındaki Şirin Demir, 3 aylık hamile eşi 24 yaşındaki Altun Demir’i cinsel ilişki sırasında isteksiz davranması üzerine kendisini aldattığı şüphesiyle bağarak öldürdü. 3 çocuk annesi eşinin cesedini önce evinin kömürlüğünde gizleyen, ardından Dicle Nehri üzerinde bulunan 10 Gözlü Köprü yakınlarında nehre atan Şirin Demir, 16 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldı. Şirin Demir, verdiği ifadede, eşinin cesedini kardeşi Sertip Demir’e ait sepetli motos1kletle onun yardımıyla nehre götürüp attığı iddiasında bulundu. Ağabeyinin verdiği ifade üzerine tutuklanan ve hakkında 10 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılan Sertip Demir, 3’üncü Asliye Ceza Mahkemesi’nde ilk duruşmasına çıktı.
İddianameyi okuyan Mahkeme Başkanı, Şirin Demir’in, eşi Altun Demir’i evin banyosunda boğazını sıkarak boğduktan sonra cesedini evin kömürlüğüne gizlediğini, sabah ezan okunduktan sonra evin yakınlarındaki bir ekmek fırınına giderek buradan 2 un çuvalı alıp eve döndüğünü, eşinin cesedini un çuvalına koyduktan sonra kardeşi Sertip Demir’i telefonla arayarak çağırdığını belirtti. Mahkeme başkanı, sanık Sertip Demir’in ağabeyinin evine giderek olayı öğrendikten sonra seyyar satıcılıkta kullandığı kendisine ait sepetli motos1klete yengesinin cesedini ağabeyi ile birlikte yükleyip, sabah erken saatlerde Dicle Nehri kıyısındaki 10 Gözlü Köprü civarında boş bir araziye attıklarını kaydetti.

“MOTOSİKLETİM YOK, AĞABEYİM HAYAL GÖRMÜŞ”

Sanık Sertip Demir, olay tarihinde kendisinin Diyarbakır’ın Çınar İlçesi’nde çobanlık yaptığını, ayrıca kendisine ait sepetli motos1klet bulunmadığını belirterek, ”Ağabeyimin eşini öldürdüğü doğrudur. Ancak benim bu olayla uzaktan yakından ilgim yok. Ağabeyim kullandığı uyuşturucunun etkisiyle hayal görmüş olabilir. Ben suç işlemedim. Mağdurum” dedi. Mahkeme, mevcut delil durumu, sabit ikametgah sahibi olması ve suç vasfının değişme ihtimali nedeniyle sanığın tahliyesine, ağabeyi Mehmet Şirin Demir’in mahkum olduğu dava dosyanın ilgili mahkemeden istenerek incelenmesine karar verip duruşmayı erteledi.

AĞABEYİ TAHRİK İNDİRİMİNDEN FAYDALANDI
Sertip Demir’in ağabeyi Mehmet Şirin Demir, 7 yıllık eşi Altun Demir’i öldürdükten sonra çocukları Gülbahar, Bozan ve Barzan SHÇEK’e teslim edildi. Davulculuk yaparak evin geçimini sağlayan Şirin Demir, dava dosyasına göre eşi Altun Demir ile cinsel ilişkiye girmek istemiş, ancak hamile eşinin ilişkiye soğuk bakması üzerine aldatıldığını düşünerek eşi Altun’u evin banyosunda silahla tehdit ederek, ‘Beni aldattın mı?’ diye sormuştu. Öldürülmekten korkan eşinden ‘evet’ yanıtını alan Şirin Demir, 20 dakika boyunca boğazını sıktığ eşini nefessiz bırakıp boğmuştu.
Mahkeme, hamile olduğunu bildiği resmi nikahlı eşini kasten öldürmek suçundan Şirin Demir’i önce müebbet hapis cezasına, ardından cinayeti haksız tahrik etkisinde kalarak işlediği için cezayı 16 yıl 8 ay’a indirdi. Altun Demir’den ve karnında taşıdığı 3 aylık bebekten alınan kan örneklerinde bebeğin Şirin Demir’den olduğu, kadının cinsel organından alınan sıvı doku örneklerinde ise olaydan önce başka bir erkekle cinsel ilişki kurduğuna dair bulguya rastlanmadığı DNA raporuyla belirlenmişti.
https://ylnzforum.yetkin-forum.com

Hamile Eşini Öldüren Katile Tahrik İndirimi!
1 sayfadaki 1 sayfası